Skip to content
Menu

Burning issue

Zjawiam się dzisiaj z nową „gotową lekcją.” Od wielu miesięcy równość płci oraz prawa człowieka stanowią główne tematy wielu rozmów w naszym kraju i nie tylko. Wiele osób, chcąc wyrazić swoje poglądy, decyduje się na wyjście na ulice i wzięcie udziału w różnego rodzaju marszach i manifestacjach.

Jest to temat na tyle mi bliski, że zdecydowałam się stworzyć kolejną  lekcję i podzielić się nią zupełnie za darmo ☺ z Wami Kochani.  I szczerze mówiąc mam nadzieję, że materiały te dotrą do jak największej ilości ludzi.

Lekcja bazuje przede wszystkim na artykule Amnesty International „Women’s Rights” oraz na video „What People Miss about the Gender Wage Gap.” Oprócz tego, że zarówno artykuł, jak i video są skarbnicą fantastycznego słownictwa, to jeszcze obfitują w wiele informacji i ciekawostek dotyczących tematu.

Wiedzieliście, że po dziewięciu latach pracy kobieta pracująca w korporacji w USA zarabia przeciętnie 60% mniej niż mężczyzna na takim samym stanowisku? ….Ja też nie wiedziałam! ☺ A nierówność płacowa funduje kobietom biedę na stare lata i pozbawia tym samym podstawowych praw. 

Osoby, które znają już moje lekcje, wiedzą czego mogą się spodziewać ;-).  W materiałach znajdziecie ćwiczenia bazujące na słownictwie z artykułu i video. Macie do wykorzystania zadania, w których należy połączyć słówko z jego definicją lub wrzucić odpowiednie wyrażenie w puste miejsce w zdaniu. Są też zadania typu prawda/fałsz oraz kilkanaście pytań skłaniających do podjęcia dyskusji.

Materiały, które proponuję mogą być wykorzystane do samodzielnej nauki lub do przeprowadzenia lekcji z Waszymi studentami i będą odpowiednie dla osób na poziomie językowym B2/C1.

Jeżeli zdecydujesz się na użycie mojej lekcji, to będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielisz się ze mną swoimi spostrzeżeniami w komentarzu ☺.

aniadryjak_linia

ZOBACZ TEŻ:

4 komentarze

 1. Izabela
  2 stycznia 2022 @ 13:06

  Ciekawy temat, duże pole do popisu dla konwersacji 🙂 czytamy

  Reply

 2. Anna Dryjak
  3 stycznia 2022 @ 08:50

  Cieszę się, że temat przypadł Ci do gustu. Moim zdaniem jest to dość ważny temat i warto się mu przyjrzeć bliżej.

  Reply

 3. Kasia B.
  3 stycznia 2022 @ 09:12

  Pani Aniu, Pani lekcje są zawsze ambitne i ciekawe, dziękuję i mam nadzieję, że nowe będą się pojawiać – korzystam z każdej!

  Reply

 4. Anna Dryjak
  3 stycznia 2022 @ 09:26

  Pani Kasiu, miło mi, że korzysta Pani z moich materiałów 🙂 Bardzo lubię się nimi dzielić! Proszę zaglądać w przyszłości.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *