Skip to content
Menu

For you to be happy

Cześć Kochani. Nie da się zaprzeczyć, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Nie byłabym więc sobą, gdybym nie popełniła jakiejś lekcji związanej z tematem. Działając w duchu świąt
postanowiłam się też z Wami tą lekcją podzielić.

Jeżeli jesteś nauczycielem/ką i akurat brakuje Ci czasu na stworzenie własnych materiałów lub cierpisz na chwilową niemoc twórczą ;-), to korzystaj śmiało. Lekcję możesz też oczywiście wykorzystać do samodzielnej nauki. Nie pomijaj ćwiczeń konwersacyjnych. Proponuję, żebyś nagrał/a swoją wypowiedź i odsłuchał/a ją. W ten sposób wyłapiesz błędy i zobaczysz nad czym powinieneś/powinnaś popracować.

Materiały będą idealne dla poziomu językowego A2/B1, ale przy drobnych modyfikacjach będzie można przeprowadzić zajęcia z bardziej zaawansowanymi kursantami. W lekcji wykorzystałam jedne z najpiękniejszych reklam świątecznych oraz artykuł o tym, jak świętują Anglicy i Amerykanie. Stworzyłam także kilka obrazków z pytaniami typu: „this or that.” Wszystko po to, aby zachęcić Ciebie lub Twoich uczniów do solidnej wypowiedzi i miłej konwersacji.

Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie moich materiałów, to będzie mi bardzo miło, jeżeli napiszesz o swoich spostrzeżeniach w komentarzu poniżej.

Merry Christmas!

aniadryjak_linia

ZOBACZ TEŻ:

4 komentarze

 1. Izabela
  2 stycznia 2022 @ 13:05

  Święta super sprawa, ale nie zapominajmy o nauce. Dzięki za lekcję!

  Reply

 2. Anna Dryjak
  3 stycznia 2022 @ 08:48

  Proszę bardzo 🙂 Miłej nauki i szczęśliwego Nowego Roku!

  Reply

 3. Kasia B.
  3 stycznia 2022 @ 10:20

  Biorę i nie zawaham się wykorzystac na swoich zajęciach. Pozdrawiam Pani Aniu!

  Reply

 4. Anna Dryjak
  3 stycznia 2022 @ 13:26

  Materiały przetestowałam na lekcjach z moimi uczniami i napiszę nieskromnie, że się podobały :-)) Niech się przydają!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *