Skip to content
Menu

What makes a good life

Co to właściwie jest dobre, pełne życie? Czy istnieje jakiś magiczny składnik, o którym należałoby wiedzieć?

Okazuje się, że pytanie to frapowało naukowców z Harvard University tak bardzo, że podjęli się oni przeprowadzenia badania, które trwa nieprzerwanie od 1938 roku.

Gotowa lekcja mojego autorstwa, którą dzielę się z wami dzisiaj bazuje na TED talk – przemowie Roberta Waldinger’a, dyrektora wyżej wspomnianego badania na temat szczęścia dorosłych prowadzonego przez Harvard Medical School przez ostatnie 75 lat! ‘What makes a good life? Lessons from the longest study on happiness’ daje nam wgląd we wnioski płynące z tego eksperymentu naukowego.

Okazuje się, że naukowcy potrzebowali aż 75 – lat, żeby dotrzeć do dość oczywistej prawdy. Ciekawe jest natomiast to, że większość z nas wie, co jest magicznym składnikiem szczęśliwego życia, ale postanawia inwestować swoje siły i swój czas w coś zupełnie innego.

Gotowa lekcja ‘What Makes a Good life’ bazuje na video przemówienia R. Waldinger’a i oferuje możliwość poćwiczenia rozumienia ze słuchu, czytania oraz wzbogacenia zasobu słownictwa, a co najważniejsze daje pole do popisu tym, którzy chcą rozmawiać po angielsku.

Lekcja będzie idealna zarówno dla osób poszukujących materiałów do samodzielnej nauki, jak i dla nauczycieli chcących dorzucić coś nowego do swojej bazy materiałów.

Poniżej znajduje się link do pobrania lekcji oraz klucza z odpowiedziami w formacie pdf. Jeżeli zdecydujecie się skorzystać z lekcji, będzie mi bardzo miło, jeżeli podzielicie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

Enjoy!

aniadryjak_linia

ZOBACZ TEŻ:

4 komentarze

 1. Izabela
  14 czerwca 2021 @ 08:18

  Bardzo ciekawe podejście na tak proste z pozoru pytanie 🙂 przydatny artykuł. Dziękuję za lekcję!

  Reply

  • Anna Dryjak
   29 czerwca 2021 @ 15:10

   Do usług ;-)) Miło mi, że temat zajęć przypadł Ci do gustu. W głowie mam pomysły na wiele kolejnych autorskich lekcji, z których część na pewno znajdzie się na blogu.

   Reply

 2. Ania
  18 czerwca 2021 @ 08:17

  Super lekcja! Dziękuję Aniu, bardzo lubię korzystać z Twoich gotowych lekcji, są przyjazne, zawsze można je dostosować do ucznia, jeśli zajdzie potrzeba, czekam na kolejne 🙂 Pozdrawiam ciepło!

  Reply

  • Anna Dryjak
   28 czerwca 2021 @ 12:28

   Cieszę się, że materiały się sprawdzają ?
   Niedługo będą kolejne. Zapraszam.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *