Skip to content
Menu

Love can lift you up

‘Love can lift you up’ – miłość nas unosi. Tak przynajmniej mówi tekst znanej piosenki. Miłość to bez wątpienia piękne uczucie, które należy  doceniać i pielęgnować. Powoli zbliża się święto miłości – Walentynki. Postanowiłam wiec stworzyć lekcję poświęconą właśnie temu tematowi.

Lekcję przygotowałam z myślą o zaawansowanych kursantach na poziomie językowym B2/C1, ale jeżeli zrezygnujecie z pierwszego tekstu i ćwiczeń do niego, to lekcja będzie idealna dla poziomu B1/B2. Znajdziecie tu tekst zaczerpnięty z „Psychology Today” o siedmiu rodzajach miłości. Dowiecie się dlaczego dość często ignorujemy te najbardziej dostępne i dające poczucie spełnienia jej odmiany. Do artykułu przygotowałam dwa ćwiczenia. W pierwszym zapoznacie się ze słownictwem użytym w tekście, a w drugim wykorzystacie nowo zdobyte słownictwo w zdaniach, utrwalając je tym sposobem. 

Dalsza część lekcji bazuje na filmiku Tedx Talk „The Science of Flirting: Being a H.O.T. A.P.E.”,  w którym antropolog społeczny Jean Smith mówi o flirtowaniu. Tłumaczy na czym polega flirtowanie, jak to robić i jak się nie stresować. Do video stworzyłam trzy ćwiczenia. W pierwszym rozszyfrujecie skrót H.O.T. A.P.E., w drugim zdecydujecie czy zdania są prawdziwe czy fałszywe, a w trzecim porozmawiacie o miłości i flirtowaniu.

Na zakończenie lekcji proponuję ‘Extra Activity’, w którym obejrzycie urywek filmu „The Holiday.” Na bazie tego filmiku powiecie, co sądzicie o dwóch wspomnianych w nim cytatach z Szekspira i zakończycie zajęcia rozmową o miłości ☺

Poniżej znajdziecie ‘gotową lekcję’ oraz klucz z odpowiedziami do niej w formacie PDF.

Jeżeli zdecydujecie się wykorzystać moją lekcję na swoich zajęciach, dajcie proszę znać w komentarzach poniżej o swoich wrażeniach. 

aniadryjak_linia

ZOBACZ TEŻ:

4 komentarze

 1. Natalia
  24 stycznia 2021 @ 19:22

  Nie działa

  Reply

  • Anna Dryjak
   25 stycznia 2021 @ 14:44

   Witam Cię Natalio 🙂 Faktycznie coś wcześniej nie działało, ale daję znać, że lekcja i klucz do niej są już „up and running”. Zapraszam do skorzystania i dzięki, że dałaś znać w komentarzu o problemie.

   Reply

 2. Natalia
  1 lutego 2021 @ 20:55

  Ślicznie dziękuję, teraz działa! 🙂

  Reply

  • Anna Dryjak
   2 lutego 2021 @ 16:00

   Do usług ;-). Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z materiałów.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *