Skip to content
Menu

New Year, New Hope

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. Pomyślałam więc, że najwyższy czas na ‘gotową lekcję’ związaną właśnie z tym tematem. „New Year, New Hope” powstała z myślą o osobach na poziomie językowym B1/B2, ale po wprowadzeniu kilku modyfikacji można ją swobodnie przeprowadzić z mniej lub bardziej zaawansowanymi kursantami.

Lekcja bazuje na artykule „New Year Traditions for Good Luck,” który opisuje różne zwyczaje i obrzędy mające zapewnić ludziom szczęście i zdrowie w nadchodzącym roku (niektóre tradycje są szalone 😉 ) oraz na filmiku, z którego dowiecie się od kiedy obchodzimy Nowy Rok 1-go stycznia i czy we wszystkich krajach tak jest.

Do artykułu i filmu dorzucam ćwiczenia, w których trzeba połączyć słówka z ich definicjami lub gdzie należy uzupełnić lukę właściwym wyrażeniem. Będziecie mieli też okazję przedyskutować kluczowe słownictwo. A gdybyście mieli jeszcze chęć na więcej, to zapraszam do ćwiczenia dodatkowego, w którym razem z kultowymi P.R.Z.Y.J.A.C.I.Ó.Ł.M.I zrobicie postanowienia noworoczne.

Poniżej znajduje się link do pobrania lekcji oraz klucza z odpowiedziami w formacie pdf. Jeżeli zdecydujecie się użyć tej lekcji na swoich zajęciach, będzie mi miło, jeżeli podzielicie się spostrzeżeniami w komentarzach.

aniadryjak_linia

ZOBACZ TEŻ:

6 komentarzy

 1. Asia
  18 grudnia 2020 @ 12:08

  Świetna lekcja, Aniu! Szukałam właśnie czegoś na temat tradycji noworocznych, ponieważ lekcji na temat świąt jest bez liku! Bardzo fajne, interesujące materiały, ciekawy dobór video, bardzo dobrze dobrane słownictwo. Wielkie dzięki za tę lekcję! Będę na pewno korzystać z innych materiałów! :)))

  Reply

 2. Anna Dryjak
  18 grudnia 2020 @ 20:54

  Asiu, serdeczne dzięki za komentarz. Bardzo się cieszę, że lekcja Ci się podoba. Mam nadzieję, że będzie pomocna w przeprowadzeniu fajnych zajęć ? i oczywiście zapraszam po więcej materiałów. Tworzenie takich lekcji sprawia mi wielką przyjemność, a pozytywny feedback dodaje mi skrzydeł ?

  Reply

 3. Ania
  21 stycznia 2021 @ 11:48

  Dziękuję za tak genialną lekcję! Ciężko było mi znaleźć czas, aby przygotować lekcję noworoczną, a tu akurat! Mega fajna lekcja, handouty, filmiki, tekst o tradycjach. Moi uczniowie byli bardzo zadowoleni! Na pewno będę korzystać z innych lekcji! ?? Pozdrawiam!

  Reply

  • Anna Dryjak
   21 stycznia 2021 @ 13:07

   Bardzo się cieszę, że materiały znalazły zastosowanie na Twoich zajęciach i jest mi niezwykle miło, że znalazłaś czas, żeby zostawić komentarz. Zapraszam ponownie 🙂

   Reply

 4. Szybki Test Płytkowy na przeciwciała koronawirus
  15 marca 2021 @ 15:25

  Ja naprawdę nagrodę twoją pracę, Świetny post test na koronowirusa przeciwciała.

  Reply

 5. test na przeciwciała
  15 marca 2021 @ 15:31

  Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post szybki test na przeciwciała koronawirus test na przeciwciała.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *